Bajki dla dzieci

Jak powstaje gruszka - bajka na dobranoc

Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Jak powstaje gruszka - bajka dla dzieci

Jak czytać i opowiadać dziecku bajkę?

Od bardzo dawna, rok po roku w każdą wiosnę wszystkie drzewa budzą się do życia. Tak robią też i grusze w sadzie. Kiedy tylko zrobi się ciepło, z pączków wypuszczają zielone listki i piękne białe kwiaty. Każdy taki kwiatuszek woła pszczółkę:

- Pszczółko! Przyleć do mnie! Dam ci pachnącego nektaru na pyszny miodek! - Nic więc dziwnego, że do kwitnącej gruszy przylatuje wiele pracowitych pszczółek. Kiedy tylko taka pszczółka przyleci do kwiatuszka, ten prosi ją:

- Pszczółko weź sobie pachnącego nektaru i zanieś go do ula, tam zrobisz z niego pyszny miodek, a w zamian proszę zapyl mnie. - Ponieważ pracowita pszczółka to bardzo pożyteczne stworzenie, zawsze zgadza się zapylić kwiatuszek.
I tak po kilku dniach od tego spotkania kwiatuszek zamienia się w malutką gruszkę, która od tej pory rośnie i rośnie, i roośnie. A kiedy stanie się duża i pyszna woła z drzewa [imię dziecka]:

- Chodź do mnie [imię dziecka]. Chodź i zjedz mnie jestem pełna słońca. Ale pamiętaj! Zanim mnie zjesz: umyj mnie i swoje rączki!

Pysznych snów dzieci!