Bajki dla dzieci

Jak powstają jabłka - bajka na dobranoc

Ocena użytkowników: 4 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Jak powstaje jabłko - bajka dla dzieci

Jak czytać i opowiadać dziecku bajkę?

 

Od dawna, bardzo dawna w każdą wiosnę wszystkie drzewa budzą się do życia. Tak robią też jabłonie. Z pączków wypuszczają zielone listki i piękne różowe kwiaty. Każdy taki kwiatuszek woła pszczółkę:

- Pszczółko! Przyleć do mnie! Dam ci pachnącego nektaru na pyszny miodek! - Nic więc dziwnego, że do kwitnącego drzewa przylatuje wiele pracowitych pszczółek. Kiedy tylko pszczółka przyleci do kwiatuszka, kwiatuszek prosi ją:

- Pszczółko weź sobie pachnącego nektaru i zanieś go do ula, tam zrobisz z niego pyszny miodek, a w zamian proszę, zapyl mnie. - Ponieważ pracowita pszczółka to bardzo pożyteczne stworzenie zawsze się zgadza zapylić kwiatuszek. I tak po kilku dniach od tego spotkania kwiatuszek zamienia się w malutkie jabłuszko. Po jednej stronie ma ogonek, którym  mocno trzyma się jabłoni, a po drugiej stronie pamiątkę po tym, jak było kwiatuszkiem.
Całą wiosnę i całe lato, jabłko rośnie i rośnie, i roośnie. A kiedy stanie się duże, pyszne i pełne słońca woła z drzewa [imię dziecka]:

- Chodź do mnie [imię dziecka]. Chodź i zjedz mnie jestem pełne słońca. Ale pamiętaj! Zanim mnie zjesz: umyj mnie i swoje rączki!

Pysznych snów dzieci!